четвъртък, 26 септември 2013 г.

Управлението като опозиция

Тези дни си спомних за 'Беднякът милионер' един прекрасен филм на Дани Бойл. 

Припомних си го мислейки си за друг евентуален политически оксиморон - "управляваща опозиция". Струва ми се че БСП започва да се превръща точно в това - в опозиция на собственото си правителство, тъй като все повече "програмата" на излъченото "програмно правителство" започва да се разминава с поетите ангажименти. А тези ангажименти не са САМО към нейните избиратели, но и към цялото общество струва ми се.

От тук нататък все по-интересна ще ми е мотивацията за подкрепа на това правителство. Забавата ще е още по-голяма от факта, че парламента все повече заприличва на цирк.

Няма коментари:

Публикуване на коментар